top of page

Sportif Performans ve Yemekİyi beslenme spor performansını artırabilir. İyi planlanmış, besleyici bir diyet, bir sporcunun vitamin ve mineral ihtiyaçlarının çoğunu karşılamalı ve kas büyümesini ve onarımını teşvik etmek için yeterli protein sağlamalıdır. Tam tahıllı ekmekler ve tahıllar gibi rafine edilmemiş karbonhidratlar açısından zengin besinler diyetin temelini oluşturmalıdır. Sporcu beslenme planları, bireysel sporcuya göre uyarlanmalı ve özel sporları, hedefleri, yiyecek tercihleri ​​ve pratik zorlukları göz önünde bulundurulmalıdır. Sağlıklı bir yaşam için, beslenme şeklinizi sağlıklı bir temele oturtmalı ve düzenli bir spor hayatını takip etmelisiniz.

Beslenme ve Egzersiz

İyi sağlık ve iyi beslenme arasındaki bağlantı iyi kurulmalıdır. Spor tek başına sağlıklı bir yaşam için yetersiz kalır ve bu nedenle sağlıklı bir diyet takip edilmelidir. Beslenmeye ilgi ve spor performansı üzerindeki etkisi artık başlı başına bir bilimdir.

İster yarışan bir atlet, ister bir hafta sonu sporcusu veya özel bir günlük egzersiz yapan biri olun, performansı artırmanın temeli, beslenme açısından yeterli bir diyettir.

Günlük Antrenman Diyet Gereksinimleri

· Spor ve egzersiz taleplerini karşılamak için yeterli enerji ve besin sağlamak

· Egzersizler arasında adaptasyonu ve toparlanmayı geliştirin

· Uzun vadeli beslenme alışkanlıklarını ve davranışlarını geliştirmek için tam tahıllı ekmekler ve tahıllar, sebzeler (özellikle yeşil yapraklı çeşitler), meyve, yağsız et ve az yağlı süt ürünleri gibi çok çeşitli yiyecekleri diyetinize dahil edin.

· Egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında maksimum hidrasyon sağlamak için yeterli sıvı tüketin

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page