top of page

Fitness ile Formda Kal

Güncelleme tarihi: 7 Eki 2022


Motivasyonunuz düştüğünde, hava kötüleştiğinde veya programınız bunaltıcı hale geldiğinde fitness yapmaya devam edebilir misiniz? Fitness söz konusu olduğunda, hepimiz nasıl "fit" olacağımızı düşünürüz. Ancak çoğu zaman, başlamak sorun değildir, en büyük sorun fitness yaparken bunu sürekli ve düzenli bir hale getirip, hayatımızın bir parçası yapabilmek. Resmi Birleşik Krallık yönergeleri, yetişkinlerin her hafta 150 dakikalık orta düzeyde fitness veya 75 dakikalık şiddetli fitnessın yanı sıra kuvvet egzersizleri yapması gerektiğini söylüyor. Fitness programınızı düzenli hale getirmek için aşağıdaki yönergeleri değerlendirebilirsiniz.

1. Fitness diyip geçmeyin, neden yaptığınızın bilincinde olun:

Fitnessa başlama nedenlerimiz, devam edip etmeyeceğimiz için temeldir. Çok sık olarak toplum, kısa vadeli motivasyon, suçluluk ve utanca bağlanarak fitness ve egzersize teşvik eder. Fitness yapmak için sebepleriniz görünüşe dayalıysa, gençlerin spor salonuna daha fazla gideceğine dair bazı kanıtlar var, ancak 20'li yaşların sonlarında bu motivasyonu fazla artırmaz. Fitness ile hayatınıza dahil olan zindelik hissi, stresin azalması ve enerjinin yükselmesi gibi sonuçlara odaklanmak her zaman fitness programınıza daha fazla bağlı kalmanıza yardımcı olacaktır.

2. Yavaş bir başlangıç ​​yapın:

Fitness başlangıcında eğer formda değilseniz hemen şiddetli bir fitness programı ile başlayıp hayatınızda ilerleyen tüm programları bir anda değiştirmek her zaman daha hızlı motivasyon kaybına yol açacaktır.

3. Kendine iyi davran:

Bireysel motivasyon büyük resmin sadece bir parçasıdır. Bir diğer yönden maddiyat, yorgunluk, depresyon, iş stresi veya hasta aile üyelerinin hepsinin fiziksel aktiviteler üzerinde etkisi olabilir. Etrafınızda çok fazla destek varsa, fiziksel aktiviteyi sürdürmeyi daha kolay bulacaksınız. Bu sadece fitness için değil, hayatta yaptığınız çoğu aktivite için geçerlidir. Fakat unutmamanız gereken şey, fitness ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Fitness sayesinde salgıladığınız seratonin artacak ve sizi daha iyi hissettirecektir. Kendinize zaman tanıyın, fakat zorluklara karşı pes etmeyin.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page